top of page
  • Zdjęcie autoraAdmin

Grupa Miejska

Zaktualizowano: 13 lut 2023

Grupa Miejska powstała z inicjatywy Marcina Kędzierskiego, a bezpośrednim impulsem do rozpoczęcia jej działalności był tekst autorstwa Małgorzaty Szymańskiej-Warda pt....Miasto"...


Mieszkamy w ciasnej przestrzeni, której starcza dla naszej dwójki. Kiedyś mówiłam, że nie wyobrażam sobie tu życia, a teraz nie wyobrażam sobie życia poza tą przestrzenią. Przestrzeń z każdym rokiem rozciąga sie zamiast kurczyć. Jest moje. Na ławce w ogródku, tuż przy trzepaku odchylam twarz do słońca i z pod przymkniętych powiem obserwuję prostokąt bloku. Mój azyl, najważniejsze miejsce, w którym rozgrywa się moje życie. ( obraz: Marcin Kędzierski tekst: Małgorzata Warda )


Grupa Miejska - jest to inicjatywa twórcza która od kilkunastu lat zajmuje się komentowaniem miejskiej rzeczywistości. Pierwotnie celem tej akcji było dotarcie do szerokiego grona odbiorców, a konkretnie do zwykłego mieszkańca miejskiej aglomeracji w jego naturalnym środowisku za pomocą ulotek i plakatów zawierających autorski komentarz dotyczący życia w mieście.

49 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

תגובות


bottom of page