top of page

Galerie

Galeria Miejska

January 03, 2023

Miasto. Wielkie miasto. Zamknęłam oczy a kiedy je otworzyłam nic się nie zmieniło. Czerwone dachy na tle błękitu szyb najwyższych budynków, plątanina ulic układających się w wir. Grube krechy granatu. Chodniki. Bruk. Pomarańcz czyjegoś płaszcza. Co ja tu robię?  ... ( fragment opowiadania Małgorzaty Wardy pt. Miasto )

Galeria Sielce

April 16, 2018

Dokumentacja życia codziennego mieszkańców warszawskiej dzielnicy Sielce. Ta niewielka dzielnica położona jest blisko centrum miasta w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Łazienkowskiego i ambasady Rosji. Premier Rządu wychodząc z pracy jest w stanie spacerkiem dojść Tu w 10 min. Jest tu nawet bliżej niż do słynnej restauracji Sowa&Przyjaciele. Polecam jako atrakcję turystyczną stolicy.

Galeria Polska

November 01, 2014

To jest nasza przewaga. Potrafimy jeszcze rozmawiać z prawdziwymi zmarłymi, a nie tylko adorować reklamowe gadżety. Może właśnie dlatego Dziady Mickiewicza, jak i cała nasza literatura romantyczna jest wyjątkiem na skalę światową. Trzeba być potężnym frajerem, żeby tu żyć i tego nie doceniać. Rozumiem, że w jakiejś Holandii, Albanii albo Niemczech ktoś jest sierotą duchową i bezwiednie celebruje wydrążone główki, ale u nas w samym centrum światowego Dziadostwa, gdzie Guślarze mają ciągle tyle do roboty ...

Please reload

bottom of page